Monitoring i systemy alarmowe

Niezależnie od integracji budynków poprzez systemy Smart Home, w Smart Unity zajmujemy się także typowymi instalacjami alarmowymi oraz systemami monitoringu. Doświadczenie zbieraliśmy w tym zakresie przeszło 10 lat. Wykonywaliśmy instalacje niskoprądowe w domach i mieszkaniach, lecz jesteśmy także specjalistami w zakresie systemów monitoringu i alarmu w większych obiektach: biurach, hotelach, halach produkcyjnych czy magazynowych. Współpracujemy z takimi markami jak SATEL i DAHUA, które w połączeniu z naszą wiedzą i doświadczeniem dają gwarancję najwyższej jakości i bezawaryjnego działania.

Alarm i automatyka budynkowa w domu

W dzisiejszych czasach jest już standardem we wszystkich nowych instalacjach elektrycznych. Priorytetem dzisiejszych czasów jest komfort i bezpieczeństwo, dlatego wielu Inwestorów sięga po coraz bardziej zaawansowane opcje, jakie dają nam systemy alarmowe i monitoringu.

Poznaj kilka możliwości współczesnych systemów alarmowych oraz monitoringu, dbających o Twoje bezpieczeństwo:

Czujki alarmowe PIR, MW – zaawansowane czujki alarmowe z tolerancją na zwierzęta nie wzbudzają fałszywych alarmów. Kluczowym jest tu jednak odpowiednie dobór i rozmieszczenie czujek. W wyborze czujek alarmowych zwracamy też uwagę na design, by harmonijnie pasowały do projektu wnętrz

Czujnik dymu i ciepła – podstawowa czujka pożarowa – must have każdego systemu alarmowego oraz przeciwpożarowego. To od niej zależy Twoje bezpieczeństwo w przypadku pożaru.

  • Czujnik dymu papierosowego – prowadzisz hotel lub wynajmujesz apartamenty? Czujnik dymu papierosowego pozwoli w łatwy sposób kontrolować zakaz palenia w apartamentach – w przypadku naruszenia regulaminu dostaniesz natychmiastowe powiadomienie na telefon.
  • Czujnik hałasu – wieczór kawalerski w Twoim apartamencie? Uciążliwi lokatorzy to problem wielu Inwestorów inwestujących w najem krótkoterminowy. Kontroluj i reaguj na czas dzięki rozbudowanemu systemowi alarmowemu.
  • Czujnik gazu – czujniki powinny pojawić się wszędzie tam, gdzie jest otwarty płomień i występuje nawet najmniejsza możliwość pojawienia się nieszczelności. Standardowo montuje się je w kuchni oraz kotłowni, jeśli w domu występuje instalacja gazowa.Ulatniający się gaz powoduje wyparcie tlenu z otoczenia. Czujnik gazu wykryje zagrożenie zatrucia gazem lub wybuchu, a sygnalizator optyczno – akustyczny natychmiast nas o tym powiadomi.
  • Czujnik czadu – tlenek węgla to „cichy zabójca”, który co roku zbiera swoje żniwo w sezonie grzewczym – według danych gromadzonych przez Państwową Straż Pożarną każdego roku w Polsce w wyniku zatruć tlenkiem węgla ginie kilkadziesiąt osób, natomiast kilkaset trafia do szpitala. Zwykle jest to konsekwencją niewłaściwej eksploatacji instalacji i urządzeń grzewczych lub wad konstrukcyjnych budynku. Zastosuj go dla bezpieczeństwo swojego oraz rodziny w kotłowni, przy kominach i piecykach gazowych, czy w garażu.

Kontaktrony – czujniki otwarcia okien i drzwi. Bardzo ważny element współczesnych systemów alarmowych. Pamiętaj - zamów okna i drzwi z fabrycznie zamontowanymi kontaktronami, dzięki temu nie stracisz gwarancji. Kontaktrony wraz z czujkami alarmowymi PIR to podstawa w budowie nowoczesnego systemu alarmowego.

Czujnik gazu usypiającego – gdy standardem w domach jest rekuperacja, warto zabezpieczyć się przed złodziejami stosującymi tzw. metodę „na śpiocha”. Czujnik wykrywa m.in. opary chloroformu lub inne usypiające substancje.

Czujnik zalania wraz z elektrozaworem – odpowiednio zaprojektowane i umieszczone czujniki zalania (kuchnia, łazienki, pralnia, skrzynki z rozdzielaczami do ogrzewania podłogowego) pozwolą uniknąć zalania domu podczas awarii. Warto zainwestować w ten element – jest on dużo tańszy niż remont domu po zalaniu.

Czytniki lini papilarnych i czytniki biometryczne – nowoczesne technologie to także czytniki linii papilarnych, gałki ocznej czy twarzy. Rozwiązania czytników biometrycznych często stosowane są w domach, w których w drzwiach montowany jest zamek elektroniczny. Chcesz wiedzieć, jakie rozwiązania są bezawaryjne? Chętnie doradzimy w doborze najlepszego rozwiązania

KD i RCP – współczesna firma i produkcja to gromadzenie wielu danych odnośnie czasu pracy pracowników. By zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom oraz chronić dane poufne warto zastosować Kontrolę Dostępu (KD) za pomocą kart dostępowych lub czytników biometrycznych. Natomiast Rejestracja Czasu Pracy (RCP) zautomatyzuje ewidencję godzin przepracowanych przez pracowników poszczególnych działów, generując raport dla Twojego systemu ERP.

  • Kamery z funkcją detekcji twarzy – pozwalają na tworzenie bazy zdjęć osób, wchodzących do firmy lub na teren posesji. Często funkcję tę integruje się z systemem Kontroli Dostępu czy systemami Smart Home. Systemy monitoringu DAHUA wykorzystują zaawansowane algorytmy do rozpoznawania twarz, płci, wyszukują dodatkowe atrybuty jak okulary, maska, czy broda. Kamery z funkcją detekcji pełnia też ważna rolę w ochronie obwodowej – po wykryciu wtargnięcia na teren posesji natychmiast powiadomią o tym Ciebie lub ochronę. Dzięki inteligentnej analizie kamery DAHUA mogą także liczyć osoby w danym pomieszczeniu, co może znaleźć swoje zastosowanie m.in. w sklepach, hotelach czy obiektach objętych reżimem sanitarnym.Inteligentna detekcja zaginionego lub pozostawionego obiektu to funkcja często stosowana na lotniskach.
  • Radary – technologia wojskowa od dawna wchodzi do użytku cywilnego. Jednym z ciekawszych ostatnio rozwiązań są systemy radarowe. Małe urządzenie na elewacji potrafi bezbłędnie, niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych wykryć człowieka lub pojazd na naszym terenie. Pomyśl jaki poziom bezpieczeństwa da Ci wykrycie włamywacza jeszcze zanim podejdzie do Twojego domu albo samochodu?
  • Mgła ochronna – co najtrudniej ukraść? Coś czego nie widać. W swojej ofercie mamy unikalny system zadymiania pomieszczeń bezpieczną, gęstą mgłą. W momencie włamania pozwala ona w kilka sekund skutecznie zadymić pomieszczenie całkowicie uniemożliwiając napastnikowi poruszanie się w nim. W razie włamania to właśnie ten system pozwoli Ci się schronić przed napastnikiem i poczekać na firmę ochroniarską, oraz zabezpieczy cenne rzeczy przed kradzieżą.

Zapraszamy do rozmowy

Nasza strona używa plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony bez zmian ustawień oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Informujemy, że ustawienia tych plików można zmienić w dowolnym momencie za pomocą ustawień przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.