Smart Home Twoich marzeń

Smart Home to integracja wszystkich instalacji w Twoim domu: oświetlenia, zacieniania, ogrzewania, wentylacji, systemów alarmowych, monitoringu, systemu podlewania ogrodu, sauny, basenu, systemów audio-video.  Jeden system – mózg, zarządzający Twoim domem, za pomocą szeregu czujek i sterowników. To do niego musisz dopasować parametry pozostałych instalacji, by jedna aplikacja mobilna zarządzała Twoim Inteligentnym Budynkiem.

Na spotkaniach z klientami, gdy rozmawiamy o technologiami Smart Home, potocznie nazywanych Inteligentnymi Budynkami, zawsze rozpoczynamy od naszego rozumienia tego pojęcia. Rynek Smart Home rośnie dynamicznie 40% w skali roku, dostępnych jest wiele rozwiązań, na pierwszy rzut oka podobnych lub o identycznej funkcjonalności.

Smart Home - czy warto?

Jedna zintegrowana aplikacja mobilna

Nie potrzebujesz pilotów do rolet i oświetlenia ledowego, tradycyjnych włączników, termostatów na ścianach, osobnej aplikacji do ogrzewania, alarmu czy kamer.

Komfort

Inteligentny Dom dba o komfort cieplny oraz współpracę wszystkich instalacji zintegrowanych systemem Smart Home. Codzienność w Inteligentnym Domu to niespotykany dotychczas komfort życia.

Bezpieczeństwo

Komfortowe mieszkanie w Smart Home to poczucie bezpieczeństwa dla Ciebie i rodziny. Integracja alarmu, elektronicznego zamka z systemem monitoringu daje gwarancje spokoju, nawet, gdy jesteśmy daleko poza domem.

Automatyzacja

Procesów w Twoim domu – idea i główne założenie Smart Home. System gromadzi dane, inteligentnie zarządza temperaturą w pomieszczeniach. System Smart Home zna Twoje nawyki i wyręcza domowników w codziennych, banalnych czynnościach, jak zazbrajanie alarmu, wyłączanie oświetlenia, kontrolę nad ogrzewaniem, klimatyzacją czy podlewaniem ogrodu. Oszczędzone czas możesz spędzić z rodziną. Smart Home zadba o wszystko za Ciebie.

Rozrywka

Systemy multiroom audio to zaawansowane możliwości rozrywki – od słuchania muzyki, po sterowanie telewizorem, nagłośnieniem w ogrodzie czy kolorowym oświetleniem RGBW. Szeroki wachlarz rozwiązań audio – video zadowoli zarówno bardzo wymagających klientów, jak i tych, którzy oczekują bardziej podstawowych propozycji.

Inteligenty dom LOXONE poznaj niezwykłe funkcje

Smart Home zapewnia sterowanie oraz wielopłaszczyznową
integrację wielu instalacji

Oprócz podstawowych funkcji oświetlania wnętrza czy ogrodu, tworzenia odpowiedniego nastroju, daje nam bardzo dużo możliwości.

Trzy podstawowe funkcje oświetlenia:

 • włącz/wyłącz,
 • ściemnianie,
 • kolorowe oświetlenie
 • RGBW

 

Programuje także jako dodatkowy elementy w scenach związanych z bezpieczeństwem, rozrywką czy scenach nocnych.
Chcesz poznać wszystkie dodatkowe funkcje oświetlenia i nasze pomysły na automatyzację?

Zapraszamy do spotkania lub rozmowy online.

Rolety, żaluzje, karnisze elektryczne – już nie będziesz potrzebować osobnej aplikacji i kilku pilotów.

System Smart Home w pełni zintegruje zacienianie z:

 • warunkami atmosferycznym,
 • zapotrzebowaniem pomieszczenia na oświetlenie,
 • czy zaprogramowana temperaturę,

 

Twój system zacieniania w pełni automatycznie obsługuje różnorodne funkcje:

 • ochrona przed upałem i mrozem; latem system zacieniania chroni pomieszczenia przed przegrzaniem, zimą izoluje dom i utrzymuje ciepło w środku. Ot tak, sam z siebie.
 • ochrona prywatności: po zachodzie słońca wszystkie żaluzje automatycznie się opuszczają. Ciekawskie spojrzenia pozostają na zewnątrz.
 • ochrona przed burzą: gdy nadciąga burza, system zacieniania automatycznie ustawia się w bezpiecznej pozycji. Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy na urlopie.
 • możliwość grupowania: pogrupuj żaluzje według potrzeb i steruj nimi jednocześnie. Ilość grup i elementy w nich zawarte, możesz dowolnie edytować.
 • blokada rodzicielska: łatwy mechanizm blokady przycisków sprawi, że będą one zabezpieczone przed dziećmi. Systemem zacieniania możesz sterować ręcznie przez aplikację.
 • bezpieczeństwo przez cały dzień: w czasie, gdy będziesz na wakacjach, twój dom będzie sterował techniką zacieniania tak, jakbyś był w domu. Symulacja obecności odstraszy potencjalnych włamywaczy. W razie niebezpieczeństwa żaluzje podniosą się
  i wskażą ci drogę ewakuacji.
 • prawdziwy gracz zespołowy: od muzyki po funkcje bezpieczeństwa
  i oświetlenie. W Loxone Smart Home system zacieniania współdziała z wieloma innymi komponentami. Otwiera to niewyobrażalne możliwości.
 • łagodne budzenie światłem: Pozwól się obudzić pierwszymi promieniami słońca wpadającymi do sypialni z powoli podnoszącymi się roletami. Przyjemna alternatywa dla drażniącego dźwięku budzika.
 • optymalne wykorzystanie energii słonecznej: twój dom zna aktualne położenie słońca
  i potrafi wykryć panującą temperaturę. Do ogrzewania pokoji wykorzystuje w pierwszej kolejności naturalne ciepło słońca. Oszczędza tym samym koszty zużycia energii.

Nie wiesz, jakie rozwiązanie zacieniania wybrać? Porozmawiajmy o możliwościach Smart Home.

Komfort cieplny i automatyczne zarządzanie temperaturą to najważniejsza funkcja Inteligentnego Budynku. Już nie potrzebujesz termostatów i aplikacji do ogrzewania – system Smart Home zintegruje ogrzewanie, stację pogodową, zacienianie i wentylację oraz rekuperację – wszystko dla Twojego komfortu i dobrego samopoczucia.

Znacznie więcej niż tylko ogrzewanie i chłodzenie. Wykorzystaj w pełni swój inteligentny system ogrzewania i chłodzenia dzięki szerokiej gamie różnych funkcji.

 • Automatyczne ogrzewanie: Twój smart home oblicza dokładne zapotrzebowanie na ciepło w twoim domu i wie, kiedy jesteś w nim obecny. Dzięki tym informacjom zapewni komfortową temperaturę w każdym pomieszczeniu o każdej porze dnia.
 • Oszczędność energii: W ramach możliwości twój dom będzie w pierwszej kolejności wykorzystywał „bezpłatne” metody kontroli temperatury. Do ogrzewania użyje energię słoneczną, do chłodzenia odpowiednie ustawienie żaluzji. Pomoże ci w znaczny sposób zmniejszyć wydatki na energię.
 • Tryb ekonomiczny: Pod nieobecność domowników dom przejdzie w tryb ekonomiczny. Temperatury osiągają minimum w ramach wcześniej określonego zakresu a ty nie marnujesz pieniędzy.
 • Ochrona budynku: Dla swojego domu możesz ustawić wstępnie zdefiniowane temperatury. Jeśli temperatura spadnie powyżej lub poniżej ustalonych wartości, dom automatycznie zareaguje, aby upewnić się, że budynek nie zostanie uszkodzony.
 • Dostęp przez aplikację: W aplikacji możesz przeglądać i zmieniać temperatury, nawet będąc poza domem. Jeśli przyjedziesz później z pracy, możesz dostosować ogrzewanie tak, aby włączyło się później.
 • Natychmiastowe powiadomienia: Jeśli coś pójdzie nie tak, twój dom natychmiast cię powiadomi. Daje ci tym samym szansę na szybką reakcję
  i zapobiega problemom.
 • Rejestracja statystyk:Wszystkie dane dotyczące temperatury w dowolnym okresie możesz rejestrować i analizować. Statystyki stanowią cenne źródło informacji przy oszczędzaniu pieniędzy.
 • Zna terminy wszystkich świąt: Twój dom zna terminy wszystkich świąt i dni wolnych od pracy. Weźmie je pod uwagę przy dostosowywaniu temperatury w domu.
 • Przypomnienia o konserwacji: W związku z tym, że system rejestruje ogólne zużycie, twój dom powiadomi cię o konieczności przeprowadzenia konserwacji.

 

Czym się różni tradycyjne ogrzewanie od ogrzewania Smart? Opowiemy Ci o tym na spotkaniu lub podczas rozmowy online.

Zintegrowany monitoring wraz z alarmem i videodomofonem to pewność, że zawsze jesteśmy bezpieczni i poinformowani o tym, co dzieje się w naszym domu.

Inteligentny Dom za pomocą czujek dymu, zalania, czujek alarmowych PIR, odpowiednio zareaguje, gdy tylko się pojawi zagrożenie:

 • Złodziej – czujki alarmowe wykryją zagrożenie i powiadomią firmę ochroniarską. Żaluzje podniosą się, włączy się czerwone alarmowe światło, a w głośnikach słychać będzie spersonalizowany dźwięk alarmu. 
 • Zalanie – czujnik zalania natychmiast wykryje zagrożenie i odetnie zawór główny wody za pomocą elektrozaworu. Dodatkowo dostaniesz powiadomienie w aplikacji mobilnej, by odpowiednio zareagować po powrocie do domu.
 • Pożar – czujki dymu umieszczamy z reguły w kuchni oraz pomieszczeniach narażonych na pożar. W przypadku zagrożenia system Smart Home odblokuje elektrozamek w drzwiach, jako drogę do ewakuacji, uruchomi syrenę alarmową i powiadomi Straż Pożarną.

Możliwości integracji muzyki oraz multimediów to wiele korzyści.

System Smart Home z systemem Multiroom audio zapewnia nam rozrywkę, ale jest też przydatny w wielu innych integracjach. Oto kilka z nich:

 • Muzyka – możliwość odtworzenia muzyki z najpopularniejszych programów streamingowych jak Spotify czy Youtube. Każdy cieszy się własną, ulubioną muzyką, przesyłaną do konkretnego pomieszczenia. Impreza w ogrodzie lub przy basenie? Nie ma problemu – muzyka z zewnętrznych głośników zapewni Wam niezapomniane chwile wspólnie z rodziną i przyjaciółmi.
 • Kino domowe – od podstawowych rozwiązań kina domowego w salonie, po zaawansowane rozwiązania sterowania projektorem czy telewizorem. To Ty decydujesz, czego tak naprawdę potrzebujesz.
 • Sygnały dźwiękowe – dzwonek, alarm, sygnały dźwiękowe o otwartym oknie – to dodatkowe funkcje multiroom audio.
 • „Dzieeeci obiad” – zawołaj rodzinę na obiad lub naradę rodzinną. System multi room audio w Inteligentnym Domu daje Ci nieograniczone możliwości wykorzystania głośników w Twoim domu.

 

Współczesny ogród to wiele instalacji, często działających niezależnie, bez integracji. 

A można przecież podejść do tematu ogrodu w sposób bardziej nowoczesny – Smart Gardens to nowy, rodzący się dopiero kierunek w architekturze zieleni i budownictwie:

 • Sterowanie oświetleniem, które automatycznie dopasuje się do pory dnia oraz zaprogramowanej sceny.
 • Sterowanie zadaszeniem, pergolą, tarasolą.
 • Podlewanie ogrodu w pełni zautomatyzowane względem warunków atmosferycznych i zapotrzebowania danej strefy roślinnej na wodę.
 • Zbiór wody opadowej – kontrolna i ekologia – wykorzystaj ponownie wodę, która dała Ci Natura.
 • Integracja basenu i sauny ogrodowej – wszystko w jednej aplikacji mobilnej dla wygody i komfortu użytkowania.
 • Furtka, brama garażowa, brama wjazdowa – dzięki Video domofonowi masz kontrolę nad dostępem do swojego domu zawsze i z każdego miejsca na świecie.
 • Integracja fotowoltaiki – inteligentne zarządzanie energią to realne korzyści dla Twojego portfela. Inteligentny Dom wie, jak zarządzań energią w Twoim domu – zbiera i analizuje dane. Możesz spać spokojnie, Smart Home dba o Twoje finanse.
 • Sky is the limit – co jeszcze mamy zintegrować ?

 

Zapraszamy do rozmowy

Nasza strona używa plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony bez zmian ustawień oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Informujemy, że ustawienia tych plików można zmienić w dowolnym momencie za pomocą ustawień przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.